Objavljeno: Sub 26.10.2019.

HT Prva liga: Gorica ponovno pobijedila Rijeku

Gorica je definitivno najteži suparnik Rijeci u hrvatskim okvirima, a to je potvrđeno i u ogledu 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Gorica je na Rujevici pobijedila 2:1 golom Dvornekovića u 92. minuti, a bila je to ukupno već peta pobjeda Velikogoričana protiv ovog suparnika otkako je Gorica ušla u prvoligaško društvo.

Otvoreno se igralo s obje strane tijekom svih 90 minuta, s tim da je Gorica ipak bila za nijansu opasnija i odlučnija. Gosti su i poveli golom Zwolinskog u 62. minuti, ali je domaćina u igru vratio Tomečak kada je lijepo prošao i naciljao suparničku mrežu u 81. minuti.

No, zabrljala je Rijeka mnogo toga u samoj završnici. Prvo je u 91. minuti Smolčić dobio drugi žuti karton, dok je u 92. veliku grešku napravio do tada odlični vratar Prskalo. Doslovno je dodao loptu suparničkom igraču Lovriću koji je asistirao strijelcu Dvornekoviću za slavlje Gorice koja je prekinula mini niz od dva ligaška poraza.

HT Prva liga, 13. kolo: Rijeka - Gorica 1:2 (Tomečak 81./Zwolinski 62., Dvorneković 90.+2)