Objavljeno: Pet 20.11.2020.

HT Prva liga: Gorica slavila po olujnoj buri na Šubićevcu

Nakon više od mjesec dana Gorica je odigrala ligašku utakmicu te je u 12. kolu slavila na Šubićevcu protiv Šibenika s 3:1.

Olujna bura silno je utjecala na igru i konačni rezultat te je većina pogodaka i postignuta zbog nje.

U prvom poluvremenu bura je pomagala Šibeniku, a domaćin je takvo što iskoristio odmah u sedmoj minuti kada je Prince Ampem pogodio za 1:0. Šibenik je dominirao u prvom dijelu, ali je sve i ostalo na tom ranom golu.

Uz pomoć vjetra Gorica je krenula po izjednačenje (ili mogući kompletni preokret) u nastavku ogleda. Nizali su se opasni udarci oko domaćeg vratara Labrovića, no najbolju je priliku imao Šibenik, ali je u 59. minuti Ampem loše reagirao. Odmah nakon toga dogodilo se izjednačenje. Iz kornera je loptu ubacio Čabraja, a bura i domaći vratar Labrović pospremili su je u mrežu.

Kasnije su potpuni preokret i novo slavlje Gorice kreirali Suk i Lovrić golovima u 82. i 93. minuti.

HT Prva liga, 12. kolo: Šibenik - Gorica 1:3 (Prince Ampem 7./Čabraja 62., Suk 82., Lovrić 90.+3)