Objavljeno: Sub 22.05.2021.

HT Prva liga: Hajduk izborio Europu, Lokomotiva zadovoljna

Nogometaši Hajduka izborili su i iduće sezone plasman u Europu (Konferencijska liga). Na kraju sezone Hajduk je na Poljudu pobijedio Lokomotivu 2:0, a taj poraz nije teško pao ni gostima koji će i dalje ostati dio HT Prve lige.

Oprezno je utakmica otvorena s obje strane. Iako je Hajduk više imao loptu u svom posjedu, prave su prilike bile vrlo rijetke. No, na poluvrijeme su Splićani ipak otišli uz prednost, a za nju je zaslužan bio strijelac Livaja u 29. minuti.

Iako je s takvim rezultatom Lokomotiva opasno hodala po prvoligaškom rubu, gosti ni u nastavku nisu uspjeli napraviti pravi pritisak ni opasno zaprijetiti Kaliniću. Ni Hajduk u nastavku nije posebno riskirao, ali je u 82. minuti ipak došao do potvrde pobjede.

Kao i u nekim ranijim utakmicama, proradila je veza Livaja - Biuk. Prvi je asistirao, a mladi Biuk je mirno i precizno zabio za 2:0.

Hajduk je sezonu okončao četvrtom pobjedom u nizu, a ujedno na sve te četiri utakmice nije primio nijedan pogodak.

HT Prva liga, 36. kolo: Hajduk - Lokomotiva 2:0 (Livaja 29., Biuk 82.)