Objavljeno: Ned 04.08.2019.

HT Prva liga: Hajduk pobijedio Lokomotivu, briljirao Eduok

Nakon što su Dinamo i Rijeka nakon tri odigrana kola na stopostotnom učinku od tri pobjede, sve to je ponovio i Hajduk u nedjelju.

U ogledu trećeg kola Hajduk je u Splitu vrlo lako svladao Lokomotivu s 3:0, iako je dvoboj mogao završiti i drugačije da je Lokomotiva realizirala barem jednu od tri vrlo dobre prilike kod rezultata 0:0.

No, u završnici prvog poluvremena nekoliko fantastičnih poteza napravio je Samuel Eduok, igrač koji je ovog ljeta došao na Poljud. Prvo je u 40. minuti sve servirao za strijelca Caktaša, dok je u 44. ispremiješao obranu Lokomotive i silovito zabio za 2:0.

U nastavku je vrlo brzo Hajduk zabio i treći pogodak (sjajan udarac Nejašmića s 20-ak metara) čime je i definitivno potvrđeno novo, treće slavlje Hajduka.

Izuzetno težak start u novu sezonu (dvoboji protiv Dinama, Rijeke i Hajduka) Lokomotiva je zaokružila trećim porazom.

HT Prva liga, 3. kolo: Hajduk - Lokomotiva 3:0 (Caktaš 40., Eduok 44., Nejašmić 57.)