Objavljeno: Sub 20.04.2019.

HT Prva liga: Hajduk pobijedio Rijeku na Poljudu nakon 2813 dana

U Jadranskom derbiju, susretu 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Hajduk je na Poljudu u svakom pogledu nadigrao Rijeku i pobijedio 4:0.

Bila je ovo prva domaća pobjeda Hajduka protiv Rijeke, nakon točno 2813 dana. Ujedno, s ova tri boda Hajduk se na trećem mjestu ljestvice izjednačio s Osijekom, a ta dva kluba imaju minus od šest bodova u odnosu na drugoplasiranu Rijeku.

Hajduk je odigrao uvjerljivo najbolju utakmicu ove sezone, možda i posljednjih nekoliko godina. Postigao je četiri gola za 50 minuta, a ujedno su domaći igrači nekoliko puta pogađali gostujući okvir vrata, kreirali mnogo lijepih akcija, poigravali se sa suparnikom...

Već u drugoj minuti Stanko Jurić postigao je prvi pogodak. Nakon pola sata zabio je i Hamza Barry, a Rijeku je s dva pogotka dotukao Mijo Caktaš za veliku pobjedu splitske momčadi od 4:0.

HT Prva liga, 30. kolo: Hajduk - Rijeka 4:0 (Jurić 2., Barry 30., Caktaš 45., 50.)