Objavljeno: Sub 30.03.2019.

HT Prva liga: Hajduk pobjedom u Puli najavio derbi s Dinamom

Hajduk je pobijedio Istru 1961 u Puli s 2:0 u dvoboju 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige te je time na pobjednički način najavio ono što slijedi, a to je veliki derbi protiv Dinama u srijedu.

Isto tako, Hajduk se na ljestvici popeo do trećeg mjesta koje dijeli s Osijekom.

Već u 11. minuti Hajduk je poveo u Puli tako što je Jairo iskoristio pogrešku domaće obrane. Nakon toga je Hajduk kontrolirao utakmicu, stvarao poluprilike, a idealnu šansu za potvrdu pobjede imao je Caktaš u 63. minuti.

No, igrač Hajduka nije uspio realizirati jedanaesterac (domaći vratar Čondrić je obranio), a Puljani su time dobili priliku u završnici možda stići i do boda. I počela je Istra 1961 sve opasnije prijetiti, ali u samoj završnici prvo je pocrvenio domaći igrač Franić, a u 90. minuti Adam Gyurcso odlično je izveo slobodan udarac i pogodio za konačnih 2:0.

HT Prva liga, 26. kolo: Istra 1961 - Hajduk 0:2 (Jairo 11., Gyurcso 90.)