Objavljeno: Uto 14.05.2019.

HT Prva liga: Hajduk prema Europi, Rudeš u Drugoj ligi

Hajduk je i četvrti put ove sezone nadigrao i pobijedio Rudeš. U ovom, 34. kolu HT Prve lige Hajduk je u Zagrebu slavio 4:1.

Taj poraz i definitivno je vratio Rudeš u Drugu ligu. Sada više ni teorija ne može pomoći tom sastavu, dok je Hajduk napravio krupni korak prema Europi.

Hajduk je drugi put ove sezone pobijedio Rudeš u gostima s 4:1, a junak aktualne pobjede bio je Mijo Caktaš koji je postigao tri od četiri splitska gola. Ukupno je ove sezone Caktaš zabio Rudešu čak osam golova, a ujedno je sa 17 na kontu postao prvi strijelac Lige.

Rudeš je preko Lisakoviča u 61. minuti smanjio na 1:2, ali nada domaćina za nešto više rasplinula se vrlo brzo jer su u 65. i 66. minuti Caktaš i Jradi pogađali za konačnih i uvjerljivih 4:1 gostujućeg sastava.

HT Prva liga, 34. kolo: Rudeš - Hajduk 1:4 (Lisakovič 61./Caktaš 17., 57., 65., Jradi 66.)