Objavljeno: Pet 22.01.2021.

HT Prva liga: Hajduk slavio na Šubićevcu

Novi trener Hajduka Tramezzani startao je pobjedom. U dvoboju 17. kola HT Prve lige Hajduk je, u gostima, s minimalnih 1:0 svladao Šibenik u dalmatinskom derbiju.

U prvom poluvremenu su obje momčadi stvorile nekoliko vrlo izglednih prilika za pogodak, iako je tome najbliže bio Mijo Caktaš koji je sjajno izveo slobodan udarac s 30 metara, ali se u svemu ispriječio domaći okvir vrata.

Na startu drugog poluvremena Šibenik je vrlo dobro stisnuo suparnika, a povratnik na Poljud Kalinić je spašavao svoju momčad. Pogotovo u 54. minuti kada je Sahiti pucao škaricama, ali je hrvatski reprezentativac obranio.

Trenutak odluke dogodio se u 63. minuti kada je Atanasov pucao iz slobodnog udarca, Labrović odbio, a Teklić natrčao i zabio za velika tri boda Hajduka na Šubićevcu.

Do kraja se još svašta moglo dogoditi. Mogao je domaćin do boda, ali i Hajduk do uvjerljivije pobjede. No, u sudačkoj nadoknadi Labrović je obranio jedanaesterac Caktašu.

HT Prva liga, 17. kolo: Šibenik - Hajduk 0:1 (Teklić 63.)