Objavljeno: Ned 14.04.2019.

HT Prva liga: Hajduk u Kranjčevićevoj dobio borbu za Europu

Izuzetno važna tri boda osvojili su nogometaši Hajduka koji su u 29. kolu HT Prve lige svladali Lokomotivu u Zagrebu s 1:0.

Bila je to izravna borba za Europu, a Hajduk se sada približio trećem Osijeku na tri boda minusa. Gorica ima dva boda manje od Splićana, a Lokomotiva zaostaje tri boda.

Borbeno, ali vrlo oprezno počeo je duel Lokomotive i Hajduka. Prave su se prilike teško stvarale i u prvom poluvremenu je samo jednom zaprijetila Lokomotiva, ali vrlo ozbiljno. Odlično je pucao Ivanušec, ali je udarac obranio splitski vratar Posavec.

U nastavku je Hajduk bio hrabriji, a sve zanimljivo dogodilo se u posljednjih petnaestak minuta. U 75. igrač Hajduka Nejašmić udarcem glavom pogodio je okvir vrata, ali je četiri minute kasnije Jairo na asistenciju Gyurcsa naciljao domaću mrežu za 1:0. U 87. minuti Jairo je mogao postići i drugi pogodak, no ostalo je minimalnih, ali Hajduku dovoljnih 1:0.

HT Prva liga, 29. kolo: Lokomotiva - Hajduk 0:1 (Jairo 79.)