Objavljeno: Ned 19.05.2019.

HT Prva liga: Hajduk u nastavku protiv Puljana osigurao Europu

Nogometaši Hajduka pobjedom 4:1 u Splitu protiv Istre 1961 i matematički su osigurali nastup u Europi iduće sezone.

Utakmica na Poljudu nije počela po željama Hajduka pa su tako gosti već u šestoj minuti poveli pogotkom Ivančića. U prvih 45 minuta Hajduk je bio vrlo slab te su Puljani bili bliže drugom pogotku, nego li Hajduk izjednačenju.

No, Hajduku je bilo dovoljno i kvalitetnih drugih 45 minuta za pobjedu. Već u 48. minuti na 1:1 izjednačio je Mijo Caktaš čime se taj igrač splitskog kluba ujedno na ljestvici strijelaca izjednačio na vrhu s Mirkom Marićem (po 18 pogodaka).

Kasnije je prvo Gyurcso u 56. minuti povećao na 2:1, a utakmica je po pitanju pobjednika definitivno odlučena golovima Jaira u 77. minuti i Nejašmića u posljednjim trenucima za konačnih 4:1.

Puljani se već polako pripremaju za dvije kvalifikacijske utakmice za ostanak u HT Prvoj ligi, dok Hajduk još mora do kraja sezone odraditi veliki derbi u Maksimiru protiv Dinama.

HT Prva liga, 35. kolo: Hajduk - Istra 1961 4:1 (Caktaš 48., Gyurcso 56., Jairo 77., Nejašmić 90./Ivančić 6.)