Objavljeno: Ned 28.07.2019.

HT Prva liga: Hajduk u nastavku protutnjao Varaždinom

Nogometaši Hajduka prate Dinamo i Rijeku te su i u drugom susretu Hrvatski Telekom Prve lige ostvarili drugu pobjedu.

Nakon 2:0 protiv Istre 1961 na Poljudu, igrači Hajduka su s 3:0 svladali Varaždin u gostima. Treba napomenuti kako je tijekom nedjelje postojala opasnost od odgode ove utakmice jer je cjelodnevna kiša prilično natopila travnjak i učinila ga teškim za igru.

Hajduk je pobjedu kod novog prvoligaša osigurao tijekom drugog dijela kada je postigao sve pogotke. Prvo je u 49. minuti Ivan Dolček načeo Varaždince, dok je već u 55. minuti bilo 2:0 kada je Mijo Caktaš realizirao jedanaesterac. Na kraju je, u 86. minuti, novo pojačanje Hajduka Nigerijac Samuel Edouk, u svom debiju, postigao pogodak za konačnih 3:0.

Nogometaši Varaždina tako i dalje čekaju osvajanje prvog boda po ulasku u HT Prvu ligu. U prvom susretu Varaždin je s 1:2 izgubio od Rijeke na Rujevici.

HT Prva liga, 2. kolo: Varaždin - Hajduk 0:3 (Dolček 49., Caktaš 55.-11m, Edouk 86.)