Objavljeno: Pet 10.05.2019.

HT Prva liga: Hajduku pobjeda, Slaven Belupo propuštao prilike

Hajduk je dobio i treću domaću utakmicu u nizu, čime se dodatno približio Europi iduće sezone.

U 33. kolu HT Prve lige Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo s 2:0 i sada je, uz utakmicu više, samostalno na trećem mjestu ljestvice. Ima tri boda više od Osijeka i Gorice.

Slaven Belupo može žaliti za boljim rezultatom jer je u prvom poluvremenu imao dvije sjajne prilike, ali je u oba slučaja odlično intervenirao domaći vratar Posavec.

U prvih 45 minuta gosti su se postavili vrlo hrabro na terenu. Napadali su, Hajduk se više puta nalazio u vrlo teškim situacijama, no kada su Splićani sve to preživjeli, u nastavku su zagospodarili travnjakom.

Odmah na startu nastavka Jradi je u 51. minuti postigao prvi gol na susretu, a mnogo bolju igru Hajduk je dodatno naplatio u 66. kada je Jairo zabio za 2:0. Nakon toga je domaći sastav rutinski sačuvao vodstvo, iako je Poljak Nowak u posljednjoj minuti pogodio domaći okvir vrata.

HT Prva liga, 33. kolo: Hajduk - Slaven Belupo 2:0 (Jradi 51., Jairo 66.)