Objavljeno: Ned 10.11.2019.

HT Prva liga: Hajduku važna pobjeda protiv Osijeka

Napet je bio derbi dvoboj u Splitu u kojem je Hajduk, u sklopu 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige, svladao Osijek s 3:2.

Hajduk je odlično otvorio utakmicu pa je tako Caktaš u 22. minuti postigao prvi gol na susretu, dok je Eduok u 41. iskoristio pogrešku gostujuće obrane i povećao na 2:0.

Ali, ni dva primljena gola nisu demoralizirala goste te je već u idućem napadu Osijek smanjio pogotkom Žapera, ali i na samom kraju prvog poluvremena preživio udarac Jaira koji je završio na okviru vrata.

Cijela završnica prvog dijela dobro je djelovala na Osijek koji je u 53. minuti izjednačio, a strijelac je bio Mirko Marić lijepim udarcem s 20-ak metara.

Iako je u tim trenucima Osijek ostavljao bolji dojam, novi sljedeći gol postigao je domaćin. Strijelac je u 74. minuti bio Jairo, ali je zbog proslave pogotka (udarac u korner zastavicu) dobio drugi žuti i isključujući karton.

Do kraja je Osijek pritiskao domaćina, najbolju je šansu imao Ndockyt u 83. minuti, ali ostalo je 3:2 i drugi put za redom Osijek nije uspio napraviti veliki preokret (kao protiv Rijeke iz 0:2 u 3:2).

Hajduk je, pak, prekinuo niz od dva poraza (oba puta od Gorice).

HT Prva liga, 15. kolo: Hajduk - Osijek 3:2 (Caktaš 22., Eduok 41., Jairo 74./Žaper 42., Marić 53.)