Objavljeno: Sub 11.07.2020.

HT Prva liga: Inter-Zaprešić je novi drugoligaš

U kišnom dvoboju 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je u Zaprešiću s minimalnih 1:0 bila bolja od Intera.

Ta je pobjeda Rijeku i dalje zadržala u borbi za drugo mjesto, dok je 13. ligaški poraz u nizu Inter-Zaprešić i definitivno poslao prema Drugoj ligi. Zaprešićani više ne mogu dostići devetu Istru 1961 na ljestvici.

Rijeka je bila bolja tijekom cijelog ogleda. Pogotovo Čolak, ali i Murić i Pavičić su prijetili domaćinu, no tek su u 71. minuti gosti uspjeli slomiti domaćina. Iz jedanaesterca je precizan bio Antonio Mirko Čolak za drugu pobjedu Rijeke u nizu.

Inter-Zaprešić je u prvom dijelu bio slab, u nastavku konkretniji, ali Mamut, Andrić i Mlinar nisu uspjeli dovesti favoriziranog suparnika u probleme.

Zaprešićani tako nisu uspjeli spasiti vrlo lošu sezonu i napuštaju nakon dugog niza godina prvoligaško društvo.

HT Prva liga, 34. kolo: Inter-Zaprešić - Rijeka 0:1 (Čolak 71.-11m)