Objavljeno: Sub 22.05.2021.

HT Prva liga: Istra 1961 izgubila u Osijeku, ali se spasila

Nogometaši Istre 1961 izgubili su u Osijeku s 1:2, u posljednjem, 36. kolu HT Prve lige, ali taj ih poraz nije bacio u drugoligašku provaliju.

Klubu iz Pule na ruku je išao rezultat iz Koprivnice (poraz Varaždina) i uz bod više od najvećeg rivala, Istra 1961 se spasila najgoreg scenarija.

U osječkom prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, ali su postignuta dva pogotka. Prvo je u 34. minuti novi, vrlo lijepi gol zabio Kleinheisler za 1:0 Osijeka, ali su gosti na kraju prvog dijela uspjeli izjednačiti (Ivančić).

U nastavku je Osijek dominirao te je, unatoč tome što je igrao bitno oslabljen, stvorio veliki broj prilika. Gosti iz Pule su sve redom preživjeli, držali su 1:1, ali su u 93. minuti ipak primili pogodak (Beljo). Zaprijetila je i Istra 1961, Bande je pogodio domaći okvir vrata.

No, na kraju je bilo mnogo pulske sreće u tom porazu jer Istra 1961 i dalje ostaje u elitnom hrvatskom razredu.

HT Prva liga, 36. kolo: Osijek - Istra 1961 2:1 (Kleinheisler 34., Beljo 90.+3/Ivančić 41.)