Objavljeno: Sri 04.03.2020.

HT Prva liga: Istra 1961 osvojila tri velika boda protiv Osijeka

Veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Istre 1961 u 25. kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladavši na domaćem terenu Osijek s minimalnih 1:0.

Momčad iz Pule ostvarila je četvrtu pobjedu u sezoni kojom se barem malo odvojila od samog dna ljestvice. Istra 1961 sada ima dva boda više od Inter-Zaprešića i tri više od Varaždina.

Utakmica je odlučena već u drugoj minuti kada je Ivan Delić postigao jedini pogodak. Inače, Osijek je dominirao tijekom cijelog susreta. Imao je veliki broj prilika, ali zbog raznih razloga domaća se mreža nije zatresla.

Točnije, dva puta se jest zatresla u prvom poluvremenu. Osijek je postigao dva pogotka, ali su oba i poništena nakon VAR pregleda.

Osijek je tako ostao nemoćan do kraja i na ovom gostovanju. Ove sezone je u gostima upisao tek jednu ligašku pobjedu i polako posustaje u borbi za gornjim pozicijama na ljestvici.

HT Prva liga, 25. kolo: Istra 1961 - Osijek 1:0 (Delić 2.)