Objavljeno: Pet 24.05.2019.

HT Prva liga: Istra 1961 pobjedom najavila kvalifikacije

Odigrana je prva utakmica posljednjeg, 36. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a nogometaši Istre 1961 u Puli su s 2:0 svladali Rudeš.

Bio je to derbi začelja koji nije odlučivao o samom poretku na ljestvici. Već je ranije postalo poznato da se Rudeš vraća u Drugu ligu te se ta momčad od prvoligaškog društva oprostila novim porazom, dok se Istra 1961 sprema za kvalifikacije protiv Šibenika.

Puljani su tako pobjedom najavili svoje dvije najvažnije utakmice u sezoni, a to su ogledi protiv drugoligaša sa Šubićevca koji će odrediti ostaje li Istra 1961 u HT Prvoj ligi ili u nju ulazi Šibenik.

Istra 1961 i Rudeš odigrali su otvorenu utakmicu s dosta prilika na obje strane. No, sve su ostale neiskorištene (ili obranjene od strane vratara), osim one u 63. minuti kada je domaća momčad postigla prvi pogodak te one u sudačkoj nadoknadi.

Rodriguez je pucao sa skoro 30 metara, vratar Rudeša samo je odbio loptu do Iglesiasa koji je bio spretan i precizan za 1:0, dok je u 92. minuti Markus Pavić realizirao kontru za konačnih 2:0.

HT Prva liga, 36. kolo: Istra 1961 - Rudeš 2:0 (Iglesias 63., Pavić 90.+2)