Objavljeno: Pet 19.04.2019.

HT Prva liga: Istra 1961 u završnici do pobjede protiv Osijeka

Odigrana je prva utakmica 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a u nadmetanju domaće Istre 1961 i Osijeka slavili su Puljani s minimalnih 1:0.

Upisao je tako trener Istre 1961 Igor Cvitanović prvu prvenstvenu pobjedu na ovoj dužnosti kojom je Istra 1961 pobjegla posljednjem Rudešu na velikih 11 bodova prednosti (21-10). Isto tako, pulska se momčad približila Slaven Belupu na pet bodova minusa.

U vrlo tvrdoj i nerijetko žestokoj utakmici bolji su dojam ostavili Osječani. Pogotovo njihov mađarski nogometaš Kleinheisler koji je kreirao najviše opasnosti pred domaćim vratima.

Najbolja je prilika bila ona u 58. minuti kada je Kleinheisler asistirao Gutiju, ali je njegov udarac sjajno obranio domaći vratar Čondrić.

U samoj završnici, u 89. minuti, dogodio se pogodak na drugoj strani. Udarac glavom Ramona Miereza nije mogao zaustaviti Malenica i Istra 1961 pobijedila je po prvi put u nastavku sezone.

Osijek je ostao na trećem mjestu s tri boda više od Hajduka, pet od Gorice i šest od Lokomotive, no svi ti klubovi tek trebaju odraditi svoje susrete ovog kola.

HT Prva liga, 30. kolo: Istra 1961 - Osijek 1:0 (Mierez 89.)