Objavljeno: Ned 15.12.2019.

HT Prva liga: Istra 1961 vodila, Hajduk pobijedio

Odigran je posljednji ogled 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Hajduk je na Poljudu pobijedio Istru 1961 s 2:1 te se vratio na drugo mjesto ljestvice.

Dvoboj je u Splitu počeo tako što je gostujući igrač Perić-Komšić pogodio domaći okvir vrata i to je bila najava kako će Puljani vrlo skupo prodati svoju kožu u ovom susretu.

Uostalom, nakon što je Hajduk propustio nekoliko dobrih prilika, krajem prvog dijela Istra 1961 povela je golom Fintića u 43. minuti.

Ali, u nastavku je Hajduk uspio okrenuti rezultat i to najviše zaslugama Mije Caktaša koji je postigao dva lijepa pogotka (u 62. i 69. minuti). Caktaš je time došao do osam golova u polusezoni, a ujedno je omogućio svojoj momčadi devetu domaću pobjedu (u deset susreta).

Na kraju su Puljani ostali i s desetoricom na terenu nakon crvenog kartona Petra Rubića.

Hajduk na pauzu odlazi kao druga momčad na ljestvici, ali s malim bodovnim plusom pred pratnjom. Rijeka ima utakmicu manje i samo bod manje, dok četvrti Osijek zaostaje tek za dva boda.

HT Prva liga, 19. kolo: Hajduk - Istra 1961 2:1 (Caktaš 62., 69./Fintić 43.)