Objavljeno: Pet 15.03.2019.

HT Prva liga: Izuzetno važna pobjeda Zaprešićana protiv Istre 1961

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Inter-Zaprešića koji su kao domaćini pobijedili Istru 1961 s 3:1 u prvom dvoboju 25. kola HT Prve lige.

Time su se Zaprešićani odvojili od pretposljednje Istre 1961 na ljestvici. Zaprešićani nakon ove pobjede imaju sedam bodova više.

Obje su momčadi igrale otvoreno od samog početka, a poveli su gosti golom Danija N'Dija u 30. minuti. No, još do kraja prvog dijela domaćin je uspio izjednačiti, a strijelac je bio Rus Serderov.

Otvorena se igra nastavila i u drugom poluvremenu, a gol vrijedan tri boda Intera postigao je Ivan Mamut deset minuta prije kraja. Za Puljane se i zadnja nada rasprsnula u samoj završnici kada je isključen strijelac N'Di i Istra 1961 je time ostala bez ičega na ovom gostovanju. Do kraja je Serderov postigao još jedan gol za potvrdu domaće pobjede.

HT Prva liga, 25. kolo: Inter-Zaprešić - Istra 1961 3:1 (Serderov 41., 90.+2, Mamut 80./N'Di 30.)