Objavljeno: Ned 22.09.2019.

HT Prva liga: Lagana 3:0 pobjeda Rijeke u Puli

Rutinski su nogometaši Rijeke ostvarili pobjedu u devetom kolu HT Prve lige. S 3:0 riječka momčad slavila je u Puli protiv Istre 1961.

Ovom se pobjedom Rijeka probila na treće mjesto ljestvice i za drugoplasiranim Dinamom zaostaje samo jedan bod. Rijeka je pobijedila po prvi puta nakon četiri ligaške utakmice bez slavlja (tri remija i jedan poraz).

Drugu utakmicu po povratku u Rijeku odigrao je Franko Andrijašević i opet je bio najbolji igrač. U šestoj minuti zabio je za 1:0, a u 45. asistirao je Lončaru za 2:0.

Domaćin je već u 41. minuti ostao s igračem manje (dva žuta kartona Ivančića) čime je već tada postalo jasno kako Rijeka neće imati problema sačuvati vodstvo od dva razlike.

U nastavku je Rijeka postigla još jedan pogodak (Murić u 77.) za konačnih 3:0.

HT Prva liga, 9. kolo: Istra 1961 - Rijeka 0:3 (Andrijašević 6., Lončar 45., Murić 77.)