Objavljeno: Čet 27.02.2020.

HT Prva liga: Lagana pobjeda Lokomotive u Zaprešiću

U četvrtak je odigran prvi susret 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a Lokomotiva je gotovo rutinski prošla gostovanje u Zaprešiću gdje je svladala Inter 2:0.

Uz utakmicu više od ostalih, Lokomotiva se barem privremeno podigla na četvrto mjesto ljestvice (preskočila Osijek), dok Zaprešićanima ostaju brige i napeta borba s Istrom 1961 i Varaždinom za ostanak u Ligi.

Lokomotiva je bila bolja te je treći put ove sezone, u isto toliko utakmica, pobijedila Inter-Zaprešić. U vodstvo su gosti došli na samom kraj prvog poluvremena, a ponovno je inspiriran bio prvi strijelac Lokomotive Lirim Kastrati koji je lijepo okončao akciju udarcem s 15 metara.

Potvrda pobjede dogodila se u 69. minuti kada je Kristijan Jakić matirao domaću obranu i vratara Inter-Zaprešića za konačnih 2:0.

Do kraja je Lokomotiva usporila ritam, a domaći sastav nije uspio ništa značajnije napraviti kako bi ovaj dvoboj učinio dramatičnim.

HT Prva liga, 24. kolo: Inter-Zaprešić - Lokomotiva 0:2 (Kastrati 44., Jakić 69.)