Objavljeno: Pet 19.07.2019.

HT Prva liga: Lagani put Dinama do startne pobjede

Nogometaši Dinama uspješno su započeli put prema obrani naslova hrvatskog prvaka. U ogledu prvoga kola nove sezone HT Prve lige Dinamo je na svom stadionu nadjačao Lokomotivu i slavio 3:0.

Zagrebačke momčadi sjajno su odradile prvo poluvrijeme u kojem je uistinu bilo svega i svačega. Od sjajnih pogodaka Kadziora u 17. i Oršića u prvoj minuti sudačke nadoknade do dva obranjena jedanaesteraca.

Kod 0:0 vratar gostiju Hendija obranio je udarac Hajrovića, dok je kod vodstva Dinama od 1:0 Uzuni propustio izjednačiti, točnije, Livaković je obranio njegove šut s bijele točke.

Osim dva gola i dva nerealizirana jedanaesteraca, obje su momčadi (pogotovo Dinamo) stvorile brojne prilike i igralo se u uistinu visokom ritmu.

U nastavku se utakmica primirila, a Dinamo je rutinski održao prednost te je povećao vodstvo u 85. minuti kada je za 3:0 pogodio Bruno Petković.

HT Prva liga, 1. kolo: Dinamo - Lokomotiva 3:0 (Kadzior 17., Oršić 45.+1, Petković 85.)