Objavljeno: Ned 26.09.2021.

HT Prva liga: Livaja pogodio za tri boda Hajduka

Vrlo teško su nogometaši Hajduka osvojili tri domaća boda u ogledu desetog kola HT Prve lige. S 1:0 Hajduk je bio bolji od Lokomotive.

Tijekom cijelog dvoboja Hajduk je kontrolirao posjed i konstantno je kružio na 20-ak metara od gostujućih vrata. No, jednako tako su Splićani vrlo teško dolazili do pravih prilika.

Lokomotiva je čak bila i opasnija u svemu pa je tako Maleš zaprijetio u prvom, a još je opasnije za domaćina bilo u drugom poluvremenu, kada je Pivarić propustio sjajnu šansu.

U završnici ogleda je, pak, sve opasnije gostima prijetio Marko Livaja. Prvo je pogodio okvir vrata udarcem s vrha šesnaesterca, dok je u 81. minuti lijepo glavom pogodio nakon ubačaja Mlakara za velika tri boda Hajduka. Gol se dugo provjeravao jer su milimetri odlučivali o potencijalnom zaleđu koje, po odluci VAR-a, nije postojalo.

U 100. minuti susreta Kačavenda je mogao izjednačiti, ali je dobro reagirao vratar Hajduka Kalinić i sačuvao pobjedu svog sastava.

Hajduk se bodovno izjednačio s Dinamom (Hajduk ima utakmicu više), a Livaja se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Drmićem (po sedam golova).

Lokomotiva je upisala četvrti ligaški poraz u posljednjih pet utakmica (uz jedan remi).

HT Prva liga, 10. kolo: Hajduk - Lokomotiva 1:0 (Livaja 81.)