Objavljeno: Pet 29.04.2022.

HT Prva liga: Livaja u 87. zabio za pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca

Utakmicom u Splitu između Hajduka i Hrvatskog dragovoljca otvoreno je 33. kolo HT Prve lige, a 2:1 pobjedu upisali su splitski nogometaši.

Hajduk je time skočio na drugo mjesto ljestvice, ali ima odigranu utakmicu više u odnosu na svoje konkurente. Hajduk ima tri boda manje od Dinama i dva više od Osijeka. Hrvatski dragovoljac je ovim porazom i teoretski izgubio svaku šansu da se spasi i izbjegne ispadanje u Drugu ligu.

Splićani su poveli već u šestoj minuti kada je, nakon kornera, iz gužve pogodio Nikola Kalinića. No, nakon toga se Hajduk uspavao, a gosti su, malo po malo, bili sve hrabriji i opasniji. Takva igra na kraju je rezultirala izjednačenjem u 51. minuti, a za šok na Poljudu pogodio je Matija Frigan.

Nakon toga su uslijedili novi naleti Hajduka, ali domaći sastav je više na silu, nego pravom kombinatorikom, pokušao doći do bodova. I kada se već činilo da će gosti izdržati, u 87. minuti je zabljesnuo Marko Livaja. Lovrencsics je lijepo ubacio, a Livaja je glavom zabio svoj 23. ligaški gol u sezoni i što je važnije, gol za nova tri splitska boda.

HT Prva liga, 33. kolo: Hajduk - Hrvatski dragovoljac 2:1 (N. Kalinić 6., Livaja 87./Frigan 51.)