Objavljeno: Pon 04.11.2019.

HT Prva liga: Lokomotiva s 2:1 bolja od Varaždina

Odigrana je posljednja utakmica 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj je Lokomotiva u Zagrebu, s 2:1, svladala Varaždin.

Lokomotiva se time izjednačila s Rijekom na ljestvici (po 22 boda), a trećeplasirani Osijek ima samo bod više. Varaždin je ostao na posljednjoj poziciji, a Istra 1961, Inter-Zaprešić i Slaven Belupo bježe Varaždincima samo za jedan bod.

Lokomotiva je povela pogotkom Tolića iz jedanaesterca u 18. minuti na kojem je i napravljen prekršaj. No, krajem prvog dijela gosti su izjednačili preko Glavine.

Varaždin ipak nije uspio izbjeći peti ligaški poraz u posljednjih šest nastupa, a za to je krivac bio Indrit Tuci koji je u 57. minuti glavom pogodio za konačnih 2:1 i slavlje Lokosa u inače izjednačenoj utakmici.

HT Prva liga, 14. kolo: Lokomotiva - Varaždin 2:1 (Tolić 18.-11m, Tuci 57./Glavina 41.)