Objavljeno: Pet 07.05.2021.

HT Prva liga: Lokomotiva sve dalje od dna ljestvice

Novu vrlu važnu pobjedu izborila je Lokomotiva koja je u prvom susretu 33. kola HT Prve lige, kao domaćin, pobijedila Slaven Belupo s 3:1.

Nakon ovog uspjeha te ranijih pobjeda protiv Varaždina i Šibenika, igrači Lokomotive su sve dalje od dna ljestvice. Iza sebe su ostavili Istru 1961 i Varaždin, a došli su na samo dva boda manje od Slaven Belupa.

Bio je ovo ogled s mnoštvo prilika na obje strane, a sve je započelo vodstvom gostiju. U devetoj minuti je poentirao Krstanović.

No, preokret su kreirali talenti Lokomotive. Prvo je 17-godišnji Roko Šimić vrlo lijepo naciljao za 1:1 u 25. minuti, dok je godinu dana stariji Lukas Kačavenda u 66. zabio za 2:1.

Iako je Lokomotiva u 71. minuti ostala s igračem manje (drugi žuti karton Marića), uspjela je na samom kraju zabiti još jedan gol (Pivarić) i potvrditi novo veliko slavlje.

HT Prva liga, 33. kolo: Lokomotiva - Slaven Belupo 3:1 (Šimić 25., Kačavenda 66., Pivarić 90.+1/Krstanović 9.)