Objavljeno: Pet 20.09.2019.

HT Prva liga: Lokomotiva u finišu do pobjede protiv Osijeka

U Zagrebu je odigrana prva utakmica devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige, a nogometaši Lokomotive svladali su Osijek 2:1.

Do nove pobjede Lokomotiva je došla tako što je preokrenula rezultat, budući da je Osijek već od sedme minute vodio 1:0 golom Marića.

Ukupno je Osijek bio bolja momčad na terenu. Pogotovo tijekom drugog poluvremena kada su gosti mnogo toga promašili pri rezultatu 1:1. Nakon svega toga uslijedila je kazna na drugoj strani te je Marko Tolić u 88. minuti pogodio za pobjedu Lokomotive. Ranije u ogledu Halilović je u 37. minuti bio strijelac za 1:1.

Lokomotiva je time nastavila vrlo pozitivan niz te u posljednjih šest utakmica ima četiri pobjede i dva remija. Osijek je, pak, u zadnjih šest utakmica ostvario samo jednu prvenstvenu pobjedu.

Ujedno je Lokomotiva ovom pobjedom na ljestvici preskočila Osijek (14-13 bodovi), a treba i naglasiti kako je u oba slučaja protiv Osijeka asistirao novi igrač Lokomotive Sammir.

HT Prva liga, 9. kolo: Lokomotiva - Osijek 2:1 (Halilović 37., Tolić 88./Marić 7.)