Objavljeno: Ned 25.08.2019.

HT Prva liga: Lokomotiva u nastavku jača od Zaprešićana

U dvoboju šestoga kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je u Zaprešiću s 2:1 svladala Inter-Zaprešić.

Utakmica je započela u subotu, ali je u 38. minuti prekinuta zbog nestanka struje pri rezultatu 0:0. Susret je nastavljen u subotu, a kratki dio prvog poluvremena bio je dovoljan Lokomotivi da povede u 45. minuti golom Lirima Kastratija.

Bolju igru u nastavku Inter-Zaprešić naplatio je izjednačenjem. Na odbijenu loptu dobro je reagirao Ivan Mamut te je u 68. izjednačio na 1:1. No, taj je rezultat domaćin zadržao samo tri minute. Tada je Kastratijev udarac domaći igrač Nikola Soldo skrenuo u vlastitu mrežu za konačnih 2:1 gostiju.

Inter-Zaprešić tako je i dalje na čekanju premijerne pobjede, dok je Lokomotiva, nakon tri startna poraza, upisala dvije pobjede i remi.

Jedina loša vijest za Lokomotivu bila su dva žuta kartona Stipe Markovića koje je brzopotezno skupio u 87. i 89. minuti.

HT Prva liga, 6. kolo: Inter-Zaprešić - Lokomotiva 1:2 (Mamut 68., Soldo 71.-ag/Kastrati 45.)