Objavljeno: Sri 21.04.2021.

HT Prva liga: Lokomotiva uvjerljiva u derbiju začelja

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Varaždin na domaćem terenu s uvjerljivih 4:0, u 30. kolu, čime su se vratili u ozbiljnu borbu za ostankom u HT Prvoj ligi.

Nakon šest uzastopnih poraza, Lokomotiva je dočekala pobjedu, a slavila je po prvi puta nakon sredine veljače kada je također svladala Varaždin (tada u gostima).

Već u trećoj minuti Maleš je načeo goste, dok je gol za 2:0 postigao Papadopoulos u 32. minuti. Ukupno gledano Varaždin je imao više prilika u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio nijednu. Još je bilo čudnije što je sve Varaždin propuštao u drugom poluvremenu kada se mogao potpuno vratiti u igru u ovom susretu.

Na kraju je priču zaključio Roko Šimić, najveća nada Lokomotive, koji je postigao dva gola u završnici za konačnih 4:0.

Lokomotiva je i dalje posljednja, ali se sada približila, primjerice Varaždinu, na samo dva boda zaostatka.

HT Prva liga, 30. kolo: Lokomotiva - Varaždin 4:0 (Maleš 3., Papadopoulos 32., Šimić 85.-11m, 87.)