Objavljeno: Uto 30.06.2020.

HT Prva liga: Lokomotiva zaustavila pozitivan niz Varaždina

Nakon remija u Puli u prošloj utakmici, Lokomotiva se slavljem od 2:0 protiv Varaždina u 32. kolu HT Prve lige vratila pobjedničkim navikama. Uz to je i zaustavila niz Varaždinaca od tri pobjede.

Lokomotiva je diktirala ritam igri, no Varaždinci su znali biti itekako opasni kada im se ukazala prilika. Uostalom, udarac glavom Novoseleca domaća je obrana zaustavljala na vratarskoj liniji.

Najbolju šansu je propustio Tuci koji je promašio prazna vrata s nekoliko metara nakon slobodnog udarca Tolića i pogođene vratnice. Ipak, u posljednjim sekundama prvog dijela Tolić je sve pripremio Tuciju koji se iskupio i pomalo šeprtljavo, ali ipak pogodio za 1:0 domaćina.

U nastavku je Lokomotiva dodatno pojačala napade prema suparničkim vratima. Nizale su se prilike, ali i promašaji, sve do 85. minute kada je Jakić zabio za 2:0 i potvrdu tri boda.

Lokomotiva je novom pobjedom dodatno pojačala svoje šanse za drugim mjestom.

HT Prva liga, 32. kolo: Lokomotiva - Varaždin 2:0 (Tuci 45.+2, Jakić 85.)