Objavljeno: Ned 01.09.2019.

HT Prva liga: Lovrić hat-trickom utišao Varaždince

Nakon dva poraza u dvije gostujuće ovosezonske utakmice, nogometaši Gorice ostvarili su prvu pobjedu u gostima u Hrvatski Telekom Prvoj ligi.

U dvoboju sedmog kola Gorica je s 3:1 slavila u Varaždinu protiv novog prvoligaša, a apsolutni junak u toj pobjedi bio je Kristijan Lovrić koji je postigao hat-trick.

Nakon uvodnog Lovrićevog pogotka u 20. minuti, domaći su nogometaši imali odgovor. U 36. minuti na 1:1 izjednačio je Leon Benko. No, domaći sastav u drugom poluvremenu više nije mogao pratiti velikogorički ritam kojeg je diktirao Lovrić i s još dva pogotka (u 56. i 70. minuti) gosti su osigurali slavlje.

Varaždin tako i dalje ostaje uz Inter-Zaprešić jedina prvoligaška momčad koja u aktualnoj sezoni i dalje čeka na premijernu pobjedu.

HT Prva liga, 7. kolo: Varaždin - Gorica 1:3 (Benko 36./Lovrić 20., 56., 70.)