Objavljeno: Ned 15.12.2019.

HT Prva liga: Marićeva dva gola, Osijeku tri boda

Na pobjednički su način nogometaši Osijeka okončali prvi dio sezone. U domaćem ogledu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je s 3:2 svladao Slaven Belupo.

Zadržao je tako Osijek odličan domaći omjer u Ligi (osam pobjeda i dva remija) te je ostao itekako aktivan u borbi za drugim mjestom (došao je Rijeci na bod zaostatka).

Već u trećoj minuti domaćin je poveo golom prvog strijelca Lige Mirka Marića. Iako je Osijek napadao u ostatku vremena, prvo poluvrijeme završilo je s 1:0, a odmah početkom nastavka Lulić izjednačio na 1:1. Potom je opet Marić vratio Osijek u vodstvo u 55. minuti kada je realizirao jedanaesterac, a prednost je povećao Kleinheisler.

Iako se činilo kako je pitanje pobjednika riješeno, u 72. minuti Božić je smanjio na 2:3, a u samoj završnici gosti su čak mogli stići i do boda, no rezultat se ipak nije promijenio.

Slaven Belupo je ostao na vrlo lošem gostujućem omjeru ove sezone (pobjeda, remi i čak osam poraza).

HT Prva liga, 19. kolo: Osijek - Slaven Belupo 3:2 (Marić 3., 55.-11m, Kleinheisler 66./Lulić 51., Božić 72.)