Objavljeno: Pet 26.07.2019.

HT Prva liga: Mario Ćuže pulski junak u Zaprešiću

U petak je odigrana prva utakmica drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige. U Zaprešiću su igrali Inter-Zaprešić i Istra 1961, a Puljani su slavili 2:0.

Dugo vremena činilo se kako u prvoj utakmici ovog kola neće biti pogodaka, jer je do 83. minute rezultat bio startnih 0:0.

No, u junaka utakmice u završnici se premetnuo Mario Ćuže, 20-godišnji igrač Dinama koji je ovog ljeta došao u pulsku momčad na posudbu. Ćuže je u završnici postigao dva gola za tri velika boda Istre 1961 kojoj će taj ulov sigurno mnogo značiti za nastavak Prvenstva.

Prošle sezone, sredinom rujna, Istra 1961 je također slavila na ovom gostovanju (2:1), a spomenimo i da je ovaj ogled u petak Istra 1961 završila s igračem manje (drugi žuti karton Einara Galilee u 84. minuti).

HT Prva liga, 2. kolo: Inter-Zaprešić - Istra 1961 0:2 (Ćuže 83., 90.+2)