Objavljeno: Sub 09.11.2019.

HT Prva liga: Marko Tolić srušio zaprešićki Inter

Nogometaši Lokomotive nastavili su pozitivan niz u Hrvatski Telekom Prvoj ligi te su u domaćem dvoboju 15. kola pobijedili zaprešićki Inter s 3:1.

Za Lokomotivu je to bila treća prvenstvena pobjeda u nizu, a privremeno se Lokomotiva popela sve do trećeg mjesta na ljestvici. Inter-Zaprešić ostao je nisko na ljestvici, samo bod iznad posljednjeg Varaždina.

Junak utakmice bio je Marko Tolić koji je postigao sva tri pogotka za Lokomotivu, a time je došao do sedam pogodaka ove sezone u Prvenstvu. U 26. je realizirao jedanaesterac, a u 72. minuti povećao je vodstvo na 2:0.

Sedam minuta prije kraja dramatiku je u susret vratio Tsonev smanjivši na 1:2, no i za kraj je nešto ostavio Tolić te je u posljednjim trenucima novim golom, lobom s dvadeset metara, zaokružio pobjedu svoje momčadi, ali i vlastiti hat-trick.

HT Prva liga, 15. kolo: Lokomotiva - Inter-Zaprešić 3:1 (Tolić 26.-11m, 72., 90.+1/Tsonev 83.)