Objavljeno: Sub 02.11.2019.

HT Prva liga: Mladi Gvardiol pogodio za tri boda Dinama

U prvom susretu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je s 1:0 na Maksimiru svladao zaprešićki Inter.

Bila je ovo druga ligaška pobjeda u nizu Dinama od 1:0, a kao i na početku sezone (2:1 u Zaprešiću) tako je i sada Dinamo imao određenih problema kako bi srušio otpor Zaprešićana koji, istina, nisu tijekom svih 90 minuta zapucali u okvir suparničkih vrata.

Dinamo je dominirao i napadao, ali je ponovno imao problem s realizacijom. Odlično je tijekom prvog poluvremena branio gostujući vratar Frelih koji je ipak kiksao kod jedinog pogotka na ogledu.

Njegovu je grešku, pak, iskoristio mladi 17-godišnji Joško Gvardiol koji je pogodio za tri boda u 48. minuti i tako na pobjednički način najavio utakmicu koja Dinamu slijedi idućeg tjedna, a to je dvoboj Lige prvaka protiv Šahtara u Zagrebu.

HT Prva liga, 14. kolo: Dinamo - Inter-Zaprešić 1:0 (Gvardiol 48.)