Objavljeno: Sub 17.07.2021.

HT Prva liga: Na startu po bod Lokomotivi i Hajduku

Uzbudljiv su ulazak u novu sezonu imali Lokomotiva i Hajduk koji su u Kranjčevićevoj ulici odigrali 2:2. Hajduk je poveo, domaćin okrenuo, a na kraju je sve završilo podjelom bodova.

Hajduk je od početka diktirao ritam ovog susreta, iako Lokomotiva nije bila nimalo sramežljiva i s vremena na vrijeme opasno je prijetila.

Ipak, Hajduk je poveo u 29. minuti i to nakon lijepe akcije Lovrencsicsa i Sahitija koju je okončao novi napadač u klubu Mlakar. Ali, Lokomotiva nije potonula nakon primljenog gola te je krajem prvog i početkom drugog dijela okrenula rezultat.

Soldo je u 42. minuti izjednačio, a prošle sezone najbolji strijelac Druge lige Dabro je zabio za 2:1. Vodstvo Lokomotive je kratko trajalo, a po domaćina je opet koban bio Jan Mlakar koji je u 55. minuti izjednačio na 2:2.

Do kraja susreta Hajduk je dominirao i bio momčad koja je tražila preostala dva boda do kojih ipak nije došao. Najbolju priliku u nadoknadi je propustio Ljubičić koji je promašio pobjedu udarcem glavom s jednog metra.

HT Prva liga, 1. kolo: Lokomotiva - Hajduk 2:2 (Soldo 42., Dabro 47./Mlakar 29., 55.)