Objavljeno: Ned 28.07.2019.

HT Prva liga: Ndiaye i Miya slomili Osijek

Uz odličnu predstavu, nogometaši Gorice na domaćem su terenu svladali Osijek 3:1 u ogledu drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Nakon startnog remija u sezoni protiv Zaprešićana, igrači iz Velike Gorice upisali su prvu pobjedu, a Osijek prvi poraz. Inače, osječki trener Skender je ove nedjelje odmarao brojne svoje igrače za uzvrat u četvrtak protiv CSKA Sofije.

Cherif Ndiaye bio je igrač utakmice s dva pogotka. Prvi je postigao u 35. minuti za 1:0, kao i što je u 75. minuti golom za 3:0 zapečatio pobjedu domaće momčadi. Treba naglasiti kako je u oba slučaja asistent bio Kristijan Lovrić.

Strijelac je bio i Farouk Miya koji je u 53. minuti zabio za tadašnjih 2:0, a recimo i kako su tijekom 90 minuta frcali žuti kartoni na sve strane. Velikogoričani su ih dobili šest, a Osječani pet. U samoj završnici Mirko Marić je pogotkom za 1:3 tek donekle "uljepšao" poraz iz osječke perspektive.

HT Prva liga, 2. kolo: Gorica - Osijek 3:1 (Ndiaye 35., 75., Miya 53./Marić 90.+1)