Objavljeno: Ned 26.09.2021.

HT Prva liga: Nevjerojatna utakmica, Rijeka pobijedila Goricu 4:3

Ponovno su nogometaši Gorice i Rijeke izrežirali dramatičnu i ludu utakmicu. Ovom prilikom, u desetom kolu HT Prve lige, Rijeka je pobijedila u Velikoj Gorici s 4:3.

Gorica je potpuno dominirala tijekom prvih 45 minuta i pravo je čudo da na odmor domaći sastav nije otišao s nekoliko golova prednosti, a ne tek s 2:1.

Osim što je Lovrić realizirao jedanaesterac, a u nadoknadi prvog dijela iz gužve pogodio Marjanović, Gorica je u čak tri navrata pogađala okvir vrata. Naciljali su ga Matar Dieye te gromovitim udarcima Lovrić i Mitrović.

Rijeka je, pak, nekako preživjela sve te opasnosti te je čak i izjednačila, kada je u 43. minuti glavom precizan bio Abass.

Međutim, Rijeka je sve na svoju stranu okrenula u uvodnim minutama nastavka. Prvo je Selahi izjednačio na 2:2 pa je domaćin ostao s igračem manje (isključenje Delfija), dok je u 58. minuti Murić s bijele točke zabio za 3:2 gostiju.

Potom se igra smirila sve do posljednjih trenutaka. Prvo je Fruk u 90. minuti sjajno naciljao suprotni kut gostujućih vrata za 3:3, ali već u idućem napadu Rijeka je ponovno povela i to je bio kraj. Pogodak za slavlje Rijeke zabio je Pavičić u 92. minuti.

Gorica je izgubila drugu ligašku utakmicu u nizu, a Rijeka je skočila na prvo mjesto ljestvice.

HT Prva liga, 10. kolo: Gorica - Rijeka 3:4 (Lovrić 12,-11m, Marjanović 45.+3, Fruk 90./Abass 43., Selahi 46., Murić 58.-11m, Pavičić 90.+2)