Objavljeno: Ned 07.03.2021.

HT Prva liga: Nevjerojatna završnica, remi Osijeka i Gorice

U vrlo važnom dvoboju 24. kola HT Prve lige za vrh ljestvice Osijek i Gorica osvojili su po bod odigravši 1:1. Iznimno uzbudljivo pogotovo je bilo u sudačkoj nadoknadi susreta.

Dvoboj je počeo šansom Miereza, no vrlo brzo je Gorica pokazala da može igrati ravnopravno kod Osijeka. S vremenom, gosti iz Velike Gorice ostavljali su i dojam organiziranije i konkretnije momčadi.

Igralo se vrlo čvrsto, a nakon nekoliko solidnih prilika s obje strane, u 55. minuti je postignut prvi pogodak. Matar Dieye je iz drugog pokušaja, nakon uvodne dobre reakcije osječkog vratara Ivušića, zabio za 1:0 gostiju.

Osijek je bio osuđen loviti zaostatak, ali do sudačke nadoknade imao je samo jednu dobru šansu (Mierez). No, u nadoknadi je krenula ludnica.

Prvo je Bohar realizirao jedanaesterac u 91. minuti, dok je Ante Erceg u 95. iz blizine zabio za 2:1. Ipak, VAR provjera je pokazala da je igrač Osijeka tom prilikom bio u minimalnom zaleđu.

Osijek je time napravio korak unatrag u borbi za sam vrh ljestvice, a Gorica je ostala na pet bodova iza Osijeka.

Kao i sve ranije utakmice ovog kola, tako je i u Osijeku susret započeo minutom šutnje u znak preminulog velikana hrvatskog nogometa Zlatka Kranjčara.

HT Prva liga, 24. kolo: Osijek - Gorica 1:1 (Bohar 90.+1-11m/Dieye 55.)