Objavljeno: Sub 03.08.2019.

HT Prva liga: Nevjerojatni Ćuže osigurao novu pobjedu Puljanima

U subotnjem susretu trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 na domaćem je travnjaku svladala novog prvoligaša Varaždin s 3:1.

Drugu utakmicu za redom dokazalo se kako je dovođenje Marija Ćužea u Pulu ovog ljeta bila dobitna kombinacija za Istru 1961. U prošlom kolu Ćuže je postigao dva gola za 2:0 Puljana u Zaprešiću, dok je ovaj put mladi 20-godišnji Ćuže zabio tri gola za 3:1 Istre 1961 protiv Varaždinaca.

U osmoj i 48. minuti Ćuže je s dva gola za 2:0 ponovio ono što je napravio protiv Inter-Zaprešića. No, u 59. minuti Leon Benko je precizno izveo jedanaesterac i time vratio neizvjesnost ovom ogledu. Ali, Ćuže je imao još toga za pokazati te je u 73. minuti zaokružio hat-trick i time svojoj momčadi osigurao drugu pobjedu u sezoni.

Varaždin je, pak, nakon tri odigrane utakmice i dalje bez osvojenog boda u prvoligaškom okruženju.

S pet pogodaka Ćuže je trenutačno uvjerljivo prvi strijelac HT Prve lige.

HT Prva liga, 3. kolo: Istra 1961 - Varaždin 3:1 (Ćuže 8., 48., 73./Benko 59.-11m)