Objavljeno: Sub 20.04.2019.

HT Prva liga: Ni dva jedanaesterca nisu pomogla Gorici, remi u Zaprešiću

Nogometaši Gorice kiksali su u 30. kolu Hrvatski Telekom Prve lige i u svojoj borbi da izbore izlazak u Europu.

Ogled u Zaprešiću između Intera i Gorice završio je bez pobjednika (2:2), iako su gosti imali dva jedanaesterca, koja su i realizirali, te su vodili do 80. minute s 2:1.

Počelo je pogotkom domaćina (Serderov) u 13. minuti. No, prvo je Kristijan Lovrić pogodio s bijele točke u 23., a potom i Poljak Zwolinski u 59. za 2:1. Do deset minuta prije kraja Velikogoričani su u džepu imali tri boda kada je na konačnih 2:2 izjednačio Andrej Šimunec.

Zanimljivo da je ovo bio nastavak burnih ovosezonskih utakmica ova dva kluba. Gorica je u prvom slučaju slavila u Zaprešiću 3:1, ali je Inter-Zaprešić uzvratio u Velikoj Gorici pobjedom 3:2, dok je u drugom dijelu sezone ogled kada je Gorica bila domaćin također završio 2:2.

HT Prva liga, 30. kolo: Inter-Zaprešić - Gorica 2:2 (Serderov 13., Šimunec 80./Lovrić 23.-11m, Zwolinski 59.-11m)