Objavljeno: Sub 27.07.2019.

HT Prva liga: Novi uvjerljivi nastup i pobjeda Dinama

Prvak Dinamo odradio je u drugom kolu HT Prve lige novi uvjerljivi nastup te je upisao i drugu pobjedu.

Nakon domaćih 3:0 protiv Lokomotive, ovaj put su igrači Nenada Bjelice svladali Slaven Belupo u Koprivnici s istih 3:0. Još su jednu utakmicu odradili bez primljenog gola i na pozitivan način najavili uzvratni dvoboj drugog pretkola Lige prvaka kada u Zagrebu dočekuju gruzijski Saburtalo (Dinamo je u prvom susretu slavio 2:0).

Za Slaven Belupo ovo je bio drugi poraz u novoj sezoni (na premijeri je poražen kod Osijeka 0:2).

Bruno Petković je već u četvrtoj minuti pogodio za 1:0, dok je u 40. isti igrač asistirao Iyayiju Atiemwenu za 2:0. Na samom kraju, u 89. minuti, u strijelce se upisao i Nikola Moro, nakon sjajne kontre Dinama.

Dinamo je bio nadmoćan od početka. Imao je uz tri pogotka još dosta prilika, iako je i domaći sastav prijetio Livakoviću na drugoj strani. No, nova rutinska pobjeda Dinama nije bila ugrožena u nijednom trenutku.

HT Prva liga, 2. kolo: Slaven Belupo - Dinamo 0:3 (Petković 4., Atiemwen 40., Moro 89.)