Objavljeno: Sri 01.07.2020.

HT Prva liga: Osijek dobio derbi protiv Rijeke

U derbi susretu 32. kola HT Prve lige, ujedno i posljednjem, Osijek je na domaćem terenu svladao Rijeku 1:0, a čovjek odluke bio je Antonio Mance.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu i više je prijetila, a tercet Andrijašević, Gorgon i Čolak radio je velike probleme domaćoj obrani. No, Osijek se spasio u tim uvodnim minutama.

Igralo se otvoreno s obje strane i u prvom dijelu najbolje šanse su bile pogođena vratnica Mancea s jedne i odlična prilika Čolaka s druge strane.

Odmah na startu drugog poluvremena Osijek je poveo. Na ubačaj Ndockyta glavom je poentirao Mance i taj je trenutak usmjerio daljnji tijek susreta na domaću stranu. Mance je mogao povećati na 2:0, bilo je još opasnih situacija pred vratima Rijeke i na kraju je sve završilo s novom pobjedom Osijeka koji je time nastavio odličnu seriju rezultata u nastavku sezone.

U borbi za drugo mjesto i dalje najbolje stoji Lokomotiva s 57 bodova, no Osijek ima samo bod manje. Hajduk je na 54 boda, a sve je udaljenija Rijeka koja ima 52 boda.

HT Prva liga, 32. kolo: Osijek - Rijeka 1:0 (Mance 53.)