Objavljeno: Ned 26.05.2019.

HT Prva liga: Osijek gubio, ali se dokopao trećeg mjesta i Europe

Nogometaši Osijeka svladali su zaprešićki Inter 3:1 u susretu posljednjeg, 36. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Ne samo da je Osijek osigurao Europu, već je ovom pobjedom (ali i slavljem Dinama protiv Hajduka) stigao na konačno treće mjesto na ljestvici.

No, velikim dijelom prvog poluvremena Osijek je bio izvan Europe. Jer, Gorica je vodila kod Lokomotive, a gostujući igrač Postonjski sjajnim je udarcem i pogotkom u 15. minuti šokirao gledatelje u Osijeku.

Unatoč tome što je Osijek stalno napadao, gosti su vodili sve do samog kraja prvog poluvremena, a onda je u 42. minuti Ukrajinac Lopa odlično pogodio iz slobodnog udarca za 1:1.

Neizvjesnost u drugom poluvremenu nije dugo trajala, već je navijače razveselio Pilj koji je u 50. minuti pogodio za vodstvo Osijeka od 2:1. Rutinski je potom sastav Dine Skendera čuvao vodstvo od 2:1, a utakmica je i definitivno zaključena u 83. minuti kada je Petar Bočkaj majstorski pogodio za konačnih 3:1.

HT Prva liga, 36. kolo: Osijek - Inter-Zaprešić 3:1 (Lopa 42., Pilj 50., Bočkaj 83./Postonjski 15.)