Objavljeno: Sub 25.09.2021.

HT Prva liga: Osijek i dalje enigma za Šibenik

Nogometaši Osijeka ostvarili su drugu ligašku pobjedu u nizu. Nakon Gorice, pobijedili su Šibenik u gostima s 2:0, u dvoboju desetog kola HT Prve lige. Time je Osijek i dalje ostao nerješiva zagonetka za Šibenik.

Naime, bila je ovo šesta utakmica u nizu kako Šibenik nije uspio postići ni pogodak u ogledima protiv Osijeka. Svih šest utakmica Šibenik je izgubio.

Osijek je poveo u 19. minuti spektakularnim pogotkom Ivana Fiolića, koji je žestoko raspalio s 25 metara i pogodio pod domaću gredu. Prije toga se igralo otvoreno te je Šibenik vrlo dobro parirao favoriziranom gostu.

No, nakon primljenog gola, pa sve do kraja, Šibenik je uglavnom izgledao bezidejno. Osijek je mirno čuvao prednost, a pobjedu je i definitivno potvrdio kada je u 82. minuti za 2:0 zabio Žaper.

Inače, prije ovog poraza, Šibenik je ove sezone u Ligi ostvario tri pobjede u tri domaće utakmice tijekom kojih je postigao čak 11 golova.

HT Prva liga, 10. kolo: Šibenik - Osijek 0:2 (Fiolić 19., Žaper 82.)