Objavljeno: Pet 12.04.2019.

HT Prva liga: Osijek lako protiv Rudeša, Marić prvi strijelac Lige

Nogometaši Osijeka lako su pobijedili Rudeš 2:0 u prvom dvoboju 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Osijek je tako skupio maksimalnih 12 bodova ove sezone u dvobojima protiv posljednje momčadi na ljestvici. Isto tako, Osijek je učvrstio treće mjesto na ljestvici. Trenutačno ima 50 bodova, odnosno, šest bodova više od Lokomotive i Hajduka koji imaju po utakmicu manje.

Utakmica je riješena pogocima u prvom poluvremenu. Kleinheisler je postigao prvi pogodak u 11. minuti, dok je Mirko Marić tri minute prije odmora zabio za 2:0.

Marić je time došao do 14. gola u sezoni i sada je prvi na ljestvici strijelaca. Deset minuta prije kraja mogao je Marić zabiti još jednom, ali je iz jedanaesterca pogodio gostujući okvir vrata.

HT Prva liga, 29. kolo: Osijek - Rudeš 2:0 (Kleinheisler 11., Marić 42.)