Objavljeno: Ned 03.11.2019.

HT Prva liga: Osijek od 0:2 do 3:2 protiv Rijeke

Izuzetno zanimljiv bio je derbi susret 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem je Osijek kao domaćin svladao Rijeku 3:2.

Svakoj je momčadi pripalo po jedno poluvrijeme. Rijeka je potpuno dominirala u prvom kada je postigla dva pogotka. Strijelci su bili Čolak u 37. i Župarić na samom isteku prvog dijela te je vodila s, činilo se, sigurnih 2:0.

No, u nastavku je Osijek zaigrao nemjerljivo bolje, dok se Rijeka odlučila za čuvanje rezultata. I to je bilo kobno za goste.

Pritisak prema vratima Rijeke je rastao, a Osijek je krenuo s velikim preokretom. Prvo je Marić u 65. smanjio na 1:2. Potom je Lopa izjednačio u 79. minuti, a prava erupcija u Gradskom vrtu nastala je u 87. minuti kada je Žaper pogodio za 3:2, za veliki preokret i jako važno osječko slavlje.

Osijek je preskočio Rijeku na ljestvici i kao treći ima bod više od nedjeljnog suparnika, ali i jednu utakmicu više.

HT Prva liga, 14. kolo: Osijek - Rijeka 3:2 (Marić 65., Lopa 79., Žaper 87./Čolak 37., Župarić 45.+1)