Objavljeno: Ned 16.02.2020.

HT Prva liga: Osijek pobijedio Dinamo u Gradskom vrtu

Napeta je bila derbi utakmica 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj je Osijek kao domaćin svladao lidera Dinamo s 1:0.

Osijek je tako zadržao niz nepobjedivosti na svom stadionu, a Dinamo ni iz drugog pokušaja ove sezone nije zabio gol u Osijeku. Ranije je utakmica na ovom stadionu završila 0:0.

Nakon relativno mirnog prvog dijela, u kojem je najbolju priliku na samom kraju imao domaći igrač Ndockyt, atmosfera se rasplamsala u nastavku. Prvo je priliku propustio Petković za Dinamo, dok su u 68. minuti gosti ostali s igračem manje (drugi žuti karton Dilavera).

Samo deset minuta kasnije Osijek je poveo kada je Marić realizirao jedanaesterac. Za Marića, prvog strijelca Lige, to je bio 16. gol u sezoni.

Mogao je Osijek dodatno povećati prednost do kraja, a u samoj završnici pocrvenio je još jedan igrač Dinama, Stojanović, kao i trener Nenad Bjelica.

Osijek je Dinamu nanio treći ligaški poraz u sezoni, a i približio se drugoplasiranom Hajduku na tri boda minusa.

HT Prva liga, 22. kolo: Osijek - Dinamo 1:0 (Marić 78.-11m)