Objavljeno: Sub 11.05.2019.

HT Prva liga: Osijek razbio Lokomotivu za Europu

Izuzetno uvjerljivo su nogometaši Osijeka svladali Lokomotivu u Zagrebu s 4:0, u duelu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Bila je to ujedno direktna borba za plasman u Europu. Osijek se vratio na diobu trećeg mjesta zajedno s Hajdukom (Gorica za tim dvojcem zaostaje tri boda), dok je ovaj poraz gotovo sigurno Lokomotivu izbacio iz daljnje borbe za Europu.

Osijek je bio bolji tijekom 90 minuta zagrebačkog ogleda, iako je rezultatska neizvjesnost trajala sve do posljednjih desetak minuta. Do tada je jedini pogodak bila "bomba" Pilja u 22. minuti.

No, Osijek je sve dvojbe odagnao u samoj završnici kada je postigao čak tri pogotka. U 79. Žaper je povećao na 2:0. U 85. minuti bilo je 3:0 kada je poentirao najbolji osječki strijelac Marić, dok je serija pogodaka zaokružena tri minute prije kraja golom Pušića za konačnih i visokih 4:0.

HT Prva liga, 33. kolo: Lokomotiva - Osijek 0:4 (Pilj 22., Žaper 79., Marić 85., Pušić 87.)